Блог Марини Ігнатюк

Відсутність оргазму. Лікування аноргазмії

Відсутність оргазму. Лікування аноргазмії

Термін «оргазм» трактується як бурхлива, емоційно насичена розрядка, вивільнення акумульованої сексуальної енергії на піку еротичного збудження. Також під оргазмом розуміють пік сексуальної насолоди та задоволення. Оргазмічний механізм розрядки був вироблений в ході еволюції як потужний стимул і додатковий мотив до продовження роду. Сексом заради задоволення займаються дельфіни, мавпочки бонобо, капуцини, макаки, однак більшістю ссавців керує все ж таки інстинкт розмноження, а не прагнення до насолоди.
Втім, навіть серед людей секс заради задоволення досі піддається певній анафемі. Так, в деяких консервативних релігійних общинах вважається, що оргазм і сім’явиверження чоловіка є необхідним для продовження роду, в той час як жіноче задоволення – це щось не лише не обов’язкове, але й гріховне. В деяких країнах досі практикується так зване жіноче обрізання з видаленням клітора для профілактики мастурбації, розпусти і зрад. Ситуація, звичайно, змінюється, і нині все більше жінок прагне досягнути максимуму задоволення від сексуального життя. Хоча жіноча аноргазмія досі є поширеним явищем.
Отже, аноргазмія – це відсутність оргазмів; нездатність отримувати оргазм або є значні труднощі у його досягненні. Вважається, що частина дорослих і здорових психоемоційно жінок відчуває оргазм з чоловіком досить рідко. Деякі жінки заявляють, що їм взагалі жодного разу не вдавалося отримати оргазм, хоча набагато більшій кількості вдається це зробити шляхом стимуляції клітора. Досить часто на досягнення оргазму негативно впливають фобії, зайва сором’язливість, які не дозволяють досягти потрібного стану розслаблення.
Жінки, у яких статева близькість не завершується оргазмом, переживають різноманітні психоемоційні та фізіологічні проблеми, передусім, йдеться про відчуття хронічної невдоволеності, роздратування, депресію, мігрені тощо.

Серед причин, які призводять до аноргазмії, виділяють наступні фізіологічні чинники:
  • урологічні та гінекологічні захворювання;
  • гормональні порушення;
  • прийом деяких медичних препаратів.
Серед психогенних факторів:
  • байдужість до партнера;
  • хронічна втома і стрес;
  • відсутність довіри до партнера;
  • страх завагітніти;
  • незначне сексуальне бажання або повна його відсутність (фригідність).

Варто зазначити, що фригідність (або сексуальна холодність) і аноргазмія – це різні речі. Звісно, до аноргазмії більше схильні жінки, які мають знижене лібідо, в тому числі через неправильні установки щодо сексу; певний психотравматичний досвід; осуд чи образи на партнера тощо. Втім, це далеко не ключовий фактор, оскільки навіть маючи стабільне збудження і виражене сексуальне бажання багато жінок не здатні отримувати оргазм. І це наштовхує на думку, що все-таки найбільш поширеною причиною відсутності жіночого оргазму під час сексу є елементарна нестача правильної стимуляції жінки з боку партнера. Адже в більшості випадків жінки, які не отримують оргазму під час сексу, здатні його отримати під час мастурбації. Річ у тім, що головна ерогенна зона у чоловіка – головка статевого члена, а головна ерогенна зона в жінки – це клітор. У клітора є головка і ніжки, які розташовані на передній стінці піхви (перші 2-3 сантиметри). І під час сексу стимулюється або головка клітора, або ніжки - і жінка відчуває оргазм. А що стимулюється – по суті не важливо.
Важливо навчитися правильно стимулювати клітор під час статевого акту, при цьому як в ході прелюдії, так і безпосередньо в фіналі. Доказом того, що ключ до жіночого оргазму криється в досвіді і техніці, є той факт, що чим молодша, а, отже, чим менш досвідчена і сексуально розкута жінка, тим менше в неї оргазмів. І, відповідно, навпаки.
Довірливий, розслаблений настрій, необхідної тривалості прелюдія, правильно підібрана поза, додаткова стимуляція рукою (як з боку партнера, так і реалізована власноруч) – як правило, цих заходів буває достатньо для того, щоб жінка почала отримувати оргазм під час статевого акту. В кожному разі ключем до вирішення проблеми повинна стати правильно налагоджена комунікація з партнером; вміння пояснити, показати, як саме потрібно здійснювати стимуляцію, щоб отримати задоволення. І саме в цьому часом виникають найбільші труднощі, адже жінка елементарно соромиться розкритися, бути відвертою та розкутою.
Якою б не була причина відсутності оргазму, здолати цю проблему допоможе психолог-сексолог. Найважливішою у визначенні причини аноргазмії є розмова з сексологом, в ході якої з’ясовуються подробиці статевого та соціального життя, рівень стресу, можливі психотравматичні досвід тощо. У великому відсотку випадків причина відсутності оргазму стає зрозуміла вже з перших слів клієнта. Тому обов'язковою умовою позбавлення від аноргазмії є відвертість та чесність.
Якщо ви з’ясували, що сексуальна близькість не приносить бажаного задоволення і оргазмів, не поспішайте засмучуватися, запишіться на прийом (посилання) до досвідченого сексолога, і ми вирішимо вашу проблему разом.

Сексологія
Made on
Tilda